این مـــصاحبه بـــین من (Deineath) و Ravenlord (خوانـنده) از گـروه Woods of Infinity می باشد .

 

Misty-Graveyard : درود بر Melkor و Ravenlord . برای شروع مصاحبه لطفا , در باره تاریخچه WOI و آثارش بگویید .
Ravenlord : خب Melkor به دلیل بی علاقگی دراین مصاحبه شرکت نکرد. ما در آپریل سال 1999 شروع به کار کردیم ، ما یک دمو گوش می کردیم و فکر می کردیم که ما از بهتر این کار می کنیم و به همین صورت Woods Of Infinity بوجود آمد . اولین دموی ما “northern throne” شب همان روز (روز تاسیس) ضبط شد اما مسلما برای پخش به اندازهء کافی خوب نبود . بعد ار دو ماه Skog منتشر شد و بعد آن فهمیدیم که پیز با ارزشی داریم برای ادامه پیدا کردن و همه چیز جدی شد . من اینجا در رابطه با تمام اتفاقات صحبت نمی کنم ، چون قرار نیست کتاب بنویسم. مردم مارو دوست داشتن و واکنش خوبی نشان دادند .

Misty-Graveyard : در مورد آخرین آثار WOI که من به عنوان یک شاهکار آن را می شناسم , آلبوم Hamptjärn . توضیح مختصری درباره چگونگی ساخت , محتوا , اشعار و کلیات آلبوم بدهید .


Ravenlord : خب Melkor در فکر آلبومی دیگر بود و من هم مخالف نبودم. تلاش کردیم ، اما کار کمی از لحاظ موزیک, شعر، احساسات و … نیاز به ظرافت داشت . ولی در کل آلبوم خوبی بود، داستانش در نسخه EP با ترجمهء انگلیسی هست، پس آلبوم را بخرید. اینجا سخته دربارش صحبت کنیم. { در صحبت اختصاصی من با Ravenlord گفته شد که Hamptjärn ( نام آلبوم آخر گروه ) بر گرفته از مکانی (کلبه) در یکی از جنگل های سوئد هست که متعلق به آنهاست }

Misty-Graveyard : طی سه آلبوم آخر منتشر شده از WOI شاید آثار بی نظیری بودیم . آلبوم Hejdå و Ljuset در سال 2005 بسبب تحولی عظیم در موسیقی WOI و در سراسر اروپا شدند . و با آمدن Hamptjärn دوباره WOI بروز های درخشان خود بازگشت . در مورد ساختار و محتوای آثاری همچون :Iakttagen و Sakrament و A love story و هچنین اثر بیاد ماندنی Vid Kedjan Av Kommande توضیح دهید .
Ravenlord : ما شعر Iakttagen را وقتی روی تخت Melkor در حالی که به heart of the ages گوش می کردیم، نوشتیم. تصور می کردیم و می نوشتیم. Sakrament دربارهء من هست، درواقع برای من که دوست نزدیکمو بخاطر عشقی که بهش داشتم می کشم. من در روز تولد دوستم نوشتمش، ولی اینکه در حال نوشتن به چی فکر می کردم یک رازه ! وقتی یک دختر در حال بازی کردن در یک روز تابستانی از پنجرهء اتاقم دیدم، یک داستان عشقی نوشته شد. آیا دختره می تونست زن من باشه ؟ یا بچم ؟ من فکر می کنم اونقدر که شما گفتید کار ما انقلابی نیست .

Misty-Graveyard : در آواخر سال 2005 در مطبوعات اینترنتی گفته شد شما در پی تدارک یک اجرای زنده در سوئد هستید و گفته شد بدنبال دو نوازنده برای درامز و باس هستید . آیا این کنسرت اجرا شد ؟ اگر اجرا شد در مورد محتویات آن توصیح دهید و همچنین در مورد اجرای های دیگری اگر وجود دارد کمی توصیح دهید .
Ravenlord : من خیلی خجالتی تر از اونیم که بین یک سری آدم احمق و مست کنسرت اجرا کنم .

Misty-Graveyard : شما سه Split با گروههای Armagedda و Joyless و Horna دارید که هر کدام از این سه گروه یک سبک خاص را دارا می باشد , دلیل انتخاب اینها چه بوده ؟ همچنین گفته شده ترتیب Split با گروه Hypothermia و یک Split بصورت 8 جانبه خواهید داشت در این مورد توضیح دهید .
Ravenlord : خب Armagedda در سال 2002 ما را دید، خاست که Split بدیم و همینطور آنها به ما کمک کردن که بیشتر به underground ها برسیم. من از سال 1995 ، Forgotten Woods گوش می دادم و Melkor از طریق ایمیل با Olav رابطه بر قرار کرد و بعد حرف Split با Joyless شد و این کارو کردیم. Horna به ما گفت که Forintelse و Libidoاز بهترین دمو هایی بود که تا حالا شنیده بودیم. بعدا اونا به ما پیشنهاد Split دادن و ما هم قبول کردیم . Split با Hypothermia امسال بیرون میاد و یک کاره فوق العاده خواهد بود!

Misty-Graveyard : به نظر من موسیقی و اشعار شما همیشه متفاوت, نسبت به قبل و کارهای قدیمی که شنیده شده است . موسیقی منفور و بسیار زیبایی و پر محتوایی که بدون تردید بهترین موسیقی روز بلک متال رو اجرا می کند و اشعاری خاصی, احساسی که در قالب های گوناگون سروده شده که مختص WOI است . در باره این قدرت و خلاقیت صحبت کنید , در مورد جایگاه خودتون در بلک متال .
Ravenlord : ما بخشی از بلک متال هسنیم و من عاشق هر ثانیه اش هستم . قدرت خلاقیت ؟ احساس تنفر، تنهایی، و بی متعلقی من روی اشعار اثر داره . نتیجهء یک انسانی که روحا در حاله مرگـــه!

Misty-Graveyard : از نظر شما رسالت یک هنرمند چیست ؟
Ravenlord : بیان !

Misty-Graveyard : یکی از ماندگار ترین آثر های WOI کاور تراک Quintessence از گروه Darkthrone , درباره انتخاب این گروه و این تراک توضیح دهید ؟ و همچنین دلیل کاور کردن Old Songs از Barry Manilow ؟ گفته شده کاور تراک Moonlight Shadow رسما منتشر نشد , علت خاصی داشت ؟
Ravenlord : Quintessence انتخاب شد برای اینکه من بعنوان یک شیطان پرست ، شعر را می پرستم. و البته خود آهنگ که خیلی جذابه. Cover یک احساس جمعی و قدیمیست. Old Songs تمام شدن، چون Barry Manilow پادشاه ماليخوليا و اندوهه! خیلی دیر فهمیدم که اون یک یهودیه ، 88 !! Moonlight Shadow و Det Som Hande در یک شب درسال 2002 ضبط شدن، آهنگ خیلی خوبی بود، وقتی آبجو می خوردیم بهش گوش می دادیم.

Misty-Graveyard : یکی از موجودیت هایی که همیشه آن را با WOI دیدیم , نقش عروسک های خونی و همچنین نمایش زنهای بد کاره بصورت های گوناگون در عکس ها و تصاویر آلبوم های شما بوده است , همچنین در بعضی آهنگ ها و قسمتی از شعرهاتون از اصوات شهوانی استفاده شده که باعت کنجکاوی من شده که دلیل آن چیست . لطفا در این رابطه توضیح دهید .
Ravenlord : هر کسی بعضی وقت ها رویای کشتن یک کس بیگناه و معصوم رو داره ! و ما یکم بیشتر جلو رفتیم، خـــون رنگ زیبایی داره و عروسک می تونه قشنگ باشه. روابط جنسی مهمه و عکس های مرتبط یک زندگیه رو به زوالُ روشن می کنه!

Misty-Graveyard : چه احساسی در مورد ارتباطتون با اشخاص مطرح حال حاضر بلک متال همچون Diabolus از Black Funeral و Noktu Geiistmortt از Gestapo 666 و همچنین Malefic از گروه Xasthur در گروه Sick دارید ؟ دلیل منحل شدن این گروه چه بود ؟ نقش شما در این گروه ؟ و آیا بنظر شما موسیقی ارائه شده در حد وجود این افراد در یک جا بود ؟
Ravenlord : ما هیچ رابطه ای با آنها نداریم . نفر اصلی آنها با Melkor تماس گرفت ، و من براشون شعر نوشتم . نمی دونم Melkor براشون درامز زد یا نه . چون قرار بود این کارو بکنه و بعد از اون دیگه خبری ازشون نداریم .

Misty-Graveyard : در مورد روحیات و تفکرات شخصی , اعتقادات و علایق خود توضیح دهید .
Ravenlord : دوباره می گم قرار نیست کتابی نوشته بشه . ولی کلا اندیشه های منفی . من زیادی از همه چیز نفرت دارم و خوب این برام خوب نیست . من یک عالم احساسات دارم که قابل بیان نیستند . من به شیطان اعتقاد دارم ، هیتلرو دوست دارم. بزودی ما امپراطوری می سازیم که هیچوقت سقوط نخواهیم کرد . من به آزار جنسی، الکل قوی، بلک متال، فلسفه، جنگل، عکسهای جنسی، خود درمانی و سونا علاقه دارم .

Misty-Graveyard : در ویدیو کلیپی که از WOI منتشر شده , صحنه هایی از جنگ جهانی دوم و آدولف هیتلر به چشم می خورد و در این مورد توضیح دهید . آیا شما علاقه ای به اهداف هیتلر , نژاد پرست و عقاید نئو نازیسمی دارید ؟
Ravenlord : بله ما بخاطر همین مسائل داریم می سوزیم. Swastika که به دیوار اتاقم زدم بعد از اینکه خسته از سرکار میام ، به من خوش آمد میگه. سوئد بخاطر مهاجرین غیر اروپایی داره زجر می کشه, و دولت ما سعی می کنه که مردم مارم احمق کنه که اونا با ارزشتر اند!

Misty-Graveyard : در سالهای اخیر و میان آلبوم های منتشر شده از شما , کدامیک را می پسندید ؟ گروههای مورد علاقتون ؟ آیا به سبک های دیگر موسیقی گوش می دهید ؟ آیا نظری در مورد بلک متال در ایران دارید ؟
Ravenlord : نمی تونم بگم یکی از اونارو بیشتر از بقیه دوست دارم. همشون لحظات احساسیه فوق العاده ای داشتن. Uppgivet Hjarta یکی از کار های احساسیه مورد علاقمه. بعضی از گروه های بزرگ از نظر من : baptism, Ophthalamia, Varathron, Hypothermia, Fleurety, Sturmtruppen, Diaboli, و Gaszimmerاند. من به سبک های مختلف موسیقی گوش می دم country, blues و یک سری دیگه . موسیقی ایرانی نمیشناسم . Be Persecuted که یک گروه چینی هست گوش دادم و خوشم اومد . ولی به هر حال چین به ایران نزدیک نیست .

Misty-Graveyard : آخرین سخنان شما …
Ravenlord : همیشه از اسرائیل متنفر باشد . جنگ مقابل ترور واقعیه، اسرائیل ، آمریکا و صهيونيست را توسعه بدید. ممنونم .


– مجموعه ای از آثار گروه های بلک متال ایرانی از طرف Misty-Graveyard.com تقدیم به گروه Woods of Infinity شد .
– این مصاحبه توسط Misty-Graveyard با Ravenlord در تاریخ 15.01.08برای دوستداران بلک متال در ایران تهیه شده است .